Protezavimas

A01_9066

Dantų protezavimas – tai dantų gydymas, kurio metu trūkstami dantys ar jų eilės atkuriami pagal jų formą ir spalvą, o tuo pačiu atstatomos prarastos sąkandžio ir kramtymo funkcijos, pacientui grąžinamas pasitikėjimas savimi bei galimybė vėl šypsotis. Kokybiški dantų protezai, leisiantys Jums džiaugtis atstatyta funkcija ir estetine išvaizda. Džiaugiamės galėdami pasirūpinti Jūsų šypsena ir gera savijauta.

  • Išimami dantų protezai
    • Pilni protezai

Pilni – tai protezai, skirti pacientams, netekusiems visų dantų (vieno ar abiejų žandikaulių) tokie protezai nepilnai atkuria kramtymo funkciją, juos reikia nuolat koreguoti dėl besikeičiančio kontūro bei nykstančio žandikaulio kaulo.

Tokių protezų laikymąsi galima pagerinti fiksuojant juos ant implantų.

  • Daliniai ir lanko atraminiai protezai

Daliniai – tai protezai, dažniausiai gaminami galiniams dantų eilių (netekus kelių dantų kažkuriame dantų lanke) defektams atkurti, jeigu nėra galimybių atstatyti defektus implantais.

Lanko atraminiai protezai yra gaminami liejimo būdu ir turi specialią konstrukciją.

Lanko atraminiai protezai (biugeliai) siūlomi pacientams, kurie sutinka nešioti išimamą protezą, kurių likę sveiki dantys yra tvirti, nepažeisti periodontologinių ligų ar ėduonies.

Šis protezas prie sveikų paciento dantų tvirtinamas kabliukais ar užraktų sistema, kuri suteikia pacientui komfortabilumą kalbant ir kramtant, protezas nejuda ir išlieka pakankamai stabilus.

Biugeliai ne tik užtikrina gerą burnos estetiką, bet ir mažiau remiasi į burnos gleivinę, todėl leidžia liežuviui nekliudomam artikuliuoti garsus.

Šių protezų trūkumas per didelė apkrova dantims, ant kurių tvirtinasi kabliukai ar užrakrų sistema.

  • Fiksuoti dantų protezai
    • Dantų vainikėliai ir tiltai

Dantų vainikėlis –protezai

matoma danties dalis, dantį apgaubianti „kepurėlė“, užcementuojama ant nušlifuoto danties.

Dantų vainikėliai ir jų rūšys

Metaliniai vainikėliai.

Gerai atlaiko kramtymo jėgas, neskyla ir nelūžta, tačiau yra  metalo spalvos. Tai gali būti pasirinkimas krūminiams dantims (viršutinio žandikaulio).

Metalo plastiko vainikėliai  (metalinis vainikėlis su plastmasine apdaila).

Dažniausiai naudojami laikinam protezavimui.

Metalo – keramikos vainikėliai

Pagaminti iš metalo, kuris padengiamas keramikos sluoksniu, atitinkančiu natūralią dantų spalvą. Tačiau apie metalo keramikos vainikėlį ilgainiui atsiranda „juodoji linija“, kuri išryškėja, kai dantenos atsitraukia (prasišviečia metalinė girlianda). Dėl šios priežasties metalo keramikos vainikėliai tinkamesni krūminiams dantims protezuoti.

Cirkonio keramikos vainikėliai

Tai itin estetiški, tvirti ir ilgaamžiai. Naudojama priekinių ir šoninių dantų, tiek pavienių, tiek ir didelių dantų defektų atstatymui.

Laikini vainikėliai

Dažniausiai pagaminti iš plastiko. Naudojami tol, kol pagaminami nuolatiniai vainikėliai ar gyja žaizda.

Dantų vainikėlis parenkamas atsižvelgiant ne tik į estetinius paciento poreikius, bet ir į dantų funkciją. Dantų vainikėlių kaina ne tiek priklauso nuo jiems gaminti naudojamų medžiagų, kiek nuo vainikėliui pagaminti taikomos technologijos bei gamybos laiko. Gražaus ir estetinio dantų vainikėlio gamyboje dera parinktos medžiagos, tiksliai atkurta natūrali dantų spalva ir naujausios technologijos.

Dantų vainikėlių ilgaamžiškumas priklauso ne tik nuo tikslios ir kokybiškos dantų vainikėlių gamybos, profesionalaus odontologo protezuotojo darbo bet ir nuo nuolatinės profesionalios dantų higienos.