Rentgenologiniai tyrimai

A01_9066Dantų rentgeno nuotrauka, kitaip vadinama radiograma, yra pagalbinė diagnostikos ir gydymo priemonė. Joje vertinama danties vainiko ir šaknų būklė. Taip pat apie dantį esančios struktūros: periodonto raištis, alveolinė atauga – kaulas. Kokybiškos dantų nuotraukos leidžia gydytojams odontologams tiksliai įvertinti būklę ir planuoti paciento dantų gydymą: šaknų kanalų paruošimą ir plombavimą, dantų implantavimą, protezavimą, rovimą ir kitas sudėtingas procedūras. Be dantų nuotraukos kartais neįmanoma tiksliai įvertinti tarpdančių arba šaknų srityje esančio karieso, šaknų viršūnių uždegimo, apie dantį irstančio kaulo.

Mūsų klinikoje pacientams daromos dantų rentgeno nuotraukos, kurios itin išsamiai leidžia įvertinti jų būklę. Klinikoje šiuo metu turime galimybę atlikti skaitmenines dentalines ir panoramines radiogramas, kurios specialios programos pagalba padeda atlikti tikslią diagnostiką. Matydamas tokią nuotrauką specialistas gali nustatyti šaknų kanalų ilgį ir jų išsidėstymą, kaulinių kišenių ilgį, danties kariesus ir t. t.

Radiologinis tyrimas yra atliekamas specialiu sertifikuotu rentgeno aparatu, kuris yra patikrintas radiacinės saugos ir atitinka visus jų reikalavimus. Jis skleidžia itin mažą ir siaurą rentgeno spindulių pluoštą, dėl kurio apšvita tampa minimali, o švino apsauga saugo artimiausius organus nuo apšvitinimo. Todėl šis tyrimas yra saugus. Šiais laikais skaitmeninių technologijų dėka galima keliasdešimt procentų sumažinti rentgeno spinduliuotės dozę. Taigi, mitas, jog rentgenologinių tyrimų metu pacientams perduodamos didelės rentgeno spindulių kiekis.